Laureaci konkursów

Z dumą przedstawiamy listę laureatów konkursów w mijającym roku szkolnym 2017/2018! :)

Wielu uczniów reprezentowało naszą szkołę w konkursach przedmiotowych, odnosząc sukcesy. Do nich należą między innymi konkursy przyrodnicze, których opiekunem była pani Marlena Bartosik.

Uczestniczyliśmy:

W XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji Święta Polskiej Niezapominajki. Organizatorem Konkursu był Zarząd Okręgu LOP w Lublinie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Konkurs adresowany był do członków LOP - dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubelskiego.

Konkurs odbył się w pięciu kategoriach tematycznych:

Konkurs literacki na wiersz pod hasłem „Wielkie poruszenie wiosenne na łąkach”.

I miejsce w tej kategorii zdobyła  Natalia Kwiatkowska z klasy VI

Konkurs fotograficzny pod hasłem „Owady w obiektywie”.

I miejsce zdobył Dawid Batorski z  klasy VII

A wyróżnienie :

Kamil Mazurkiewicz z klasy  VI

Konkurs plastyczny „Owady zapylające - ich znaczenie dla przyrody i człowieka”.

WYRÓŻNIENIA zdobyli:

Bartłomiej Gryglicki –z klasy V

Weronika Bartosik – z kasy IV

Kolejnym konkursem przyrodniczym był   Konkurs Mój Las  organizowany  przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody.

Tematyka prac konkursowych dotyczyła szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska, pracy leśników, gospodarki leśnej oraz wykorzystania surowca drzewnego.

Z satysfakcją informujemy, że

II miejsce w etapie centralnym  zdobyła Zuzanna Kosior z klasy V

Tradycją naszej szkoły stał się udział uczniów w Turnieju Wiedzy o Łęcznej organizowanym  przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej. Do zmagań konkursowych przygotowuje uczestników pani Liliana Kosowska.

W XXXV edycji tego konkursu

w kategorii klasy VII i ponadpodstawowe

I miejsce zdobyła Aleksandra Kosowska z  klasy II GM

A w kategorii klasy IV – VI

II miejsce Gabriela Kutyma – z  klasy V

III miejsce Natalia Kwiatkowska – z klasy VI

II miejsce ( w kategorii Maluch) zdobyłpo raz kolejny  Krystian Mańka  z klasy IV. Opiekunem była pani Ewa Piasecka

Podopieczni pani Marzeny Kowalczyk również zanotowali w tym roku sukcesy.

W VI Edycji Powiatowego Konkursu OrtograficznegoMistrz Ortografii       dla gimnazjalistów i uczniów klas VII.

II miejsce zajęła Aleksandra Kosowska z klasy II gimnazjum