Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Koło artystyczne

Koło plastyczno- manualne działa w gimnazjum od dwóch lat. Zajęcia odbywają się w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

 

 Celem nadrzędnym jaki został przeze mnie wyznaczony było nauczenie młodzieży czerpania radości z tworzenia i aktywności plastycznej. Różnorodność w kwestii tematyki, jak i stosowanych technik pracy ma pozwolić każdemu odnaleźć coś dla siebie i poczuć, że jest twórcą.

 

Sztuka plastyczna daje możliwość wyzwolenia w człowieku tego co ukryte, niedostępne. Pozwala odkryć świat. Uczniowie są wspaniałymi twórcami. Tkwi w nich niezmącona energia, chęć wyrazu i pragnienie tworzenia. Potrafią „przelewać” siebie, swoje nastroje i pragnienia w rzeczy, które tworzą. Wystarczy tylko stworzyć im odpowiednie warunki, czasem podpowiedzieć, ukierunkować.

 

Dowodem na to, że atmosfera panująca na zajęciach sprzyja artystycznemu rozwojowi młodzieży są liczne prace, które zdobią korytarze szkoły. Co więcej, grafiki uczennic zostały zaprezentowane podczas wystawy w Urzędzie Miasta w Łęcznej.

 

Jednak  największym sukcesem jaki wspólnie osiągnęłyśmy jest II miejsca w VI  Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem, które zdobyła Ewelina Kużmińska! Wystawa pokonkursowa i rozdanie nagród już 7 października. Ewelina gratulacje!!!

 

 

OPIEKUN: RENATA GALANT

  

Artykuły

Greckie wazony

2017-11-10
Powiększ zdjęcie

Podczas kolejnych zajęć artystycznych członkowie koła artystycznego wykonali piękne, antyczne wazy! Zapraszamy do obejrzenia efektów starań naszych młodocianych artystów ;)

Czytaj więcej o: Greckie wazony

Trudna sztuka rysunku

2016-11-06
Powiększ zdjęcie

Uczniowie uczęszczający do Koła Artystycznego nie próżnują - na ostatnich zajęciach podejmowali trudną sztukę rysowania widzianego przedmiotu ...

Czytaj więcej o: Trudna sztuka rysunku

Szkicowanie z pozowaniem modela

2016-03-30
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj podczas zajęć koła artystycznego mieliśmy okazję szkicować postać pozującą z pozycji siedzącej odwróconej do nas pod pewnym kątem...

Czytaj więcej o: Szkicowanie z pozowaniem modela

Uzdolnieni plastycznie są wśród nas !!!

2015-11-09
Powiększ zdjęcie

Od paru lat w naszej szkole odbywają się dodatkowe zajęcia artystyczne, umożliwiające nam poznawanie  różnych technik plastycznych. 

Czytaj więcej o: Uzdolnieni plastycznie są wśród nas !!!

Nasze prace

2015-05-04
Powiększ zdjęcie

Sztorm

2015-05-04
Powiększ zdjęcie