Kalendarium

Sobota, 2018-12-15

Imieniny: Celiny, Ireneusza

Statystyki

  • Odwiedziny: 134111
  • Do końca roku: 16 dni
  • Do wakacji: 188 dni
Jesteś tutaj: Start / Dla rodziców

Dla rodziców

 

Rodzina, a potem również i przedszkole są pierwszymi i najważniejszymi środowiskami wychowawczymi małego dziecka. Właśnie te środowiska mmają decydujący wpływ na wielostronny rozwój małego człowieka. Wpływ ten jest tym korzystniejszy, im częściej nauczyciele i rodzice nawiązują ze sobą bliskie kontakty i są skłonni do wzajemnego współdziałania.

Współpraca i współdziałanie rodziców i nauczycieli jest nie tylko wskazaniem, lecz koniecznością. Właściwa, pełna współpraca przedszkola i rodziny prowadzi do zintegrowania działań wychowawczych. Regularne komunikowanie się ułatwia zrozumienie wielu problemów rozwojowych dzieci i pogłębia wiedzę na temat ich uwarunkowań.

 

Pragniemy, aby relacjom nauczycieli i rodziców przyświecały następujące zasady:

  1. Zasada partnerstwa (równorzędne prawa i obowiązki).
  2. Zasada wielostronnego przepływu informacji.
  3. Zasada jedności oddziaływań (konieczność realizowania zgodnych ze sobą celów wychowania).
  4. Zasada pozytywnej motywacji (dobrowolny i chętny udział we współdziałaniu obu grup).
  5. Zasada aktywnej i systematycznej współpracy.

Zapraszamy do zapoznania się z tematyką zajęć, artykułami, które przybliżą i może wyjaśnią niektóre problemy, aktualnymi podręcznikami, niezbędną wyprawką przedszkolaka, a także planowanymi dniami wolnymi oraz harmonogramem spotkań z rodzicami.

 

Państwa pociechy chciałyby także pochwalić się swoimi zdolnościami i umiejętnościami, dlatego proponujemy często odwiedzać Kącik Małego Artysty.

 

Proszę oglądać i PODZIWIAĆ!!

Życzymy miłych wrażeń.