Sobota, 2018-12-15

Imieniny: Celiny, Ireneusza

Jesteś tutaj: Start / O przedszkolu

O przedszkolu

W naszym „Tęczowym Przedszkolu” dzieci przebywają w 3 grupach (3-4 latki to „Motylki a 5-latki to „Biedronki”, a 6-latki to "Pszczółki")

Przedszkole czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.45 do 17.00

Do Przedszkola ze względu na rozkład dnia dzieci przychodzą do godziny 8:15 - o godz. 8.30 rozpoczyna się przygotowanie do śniadania.

Przedszkole pracuje cały rok kalendarzowy, z wyjątkiem miesięcznej przerwy wakacyjnej w miesiącu lipcu lub sierpniu.W okresie szkolnych przerw świątecznych, ferii zimowych i wiosennych lub też w innych terminach w przypadku zwiększonej absencji dzieci zajęcia są organizowane w oddziałach międzygrupowych.

Dzieci mogą być odbierane jedynie przez osoby upoważnione do tego przez rodziców i zapisane w złożonym w Przedszkolu upoważnieniu. Osoba odbierająca dziecko powinna być pełnoletnia.

Dzieci powinny być ubrane w wygodne i praktyczne ubranka oraz powinny mieć na zmianę wygodne obuwie na antypoślizgowych spodach. Pamiętajmy, że podczas zajęć plastycznych lub zabaw w ogrodzie dziecko może się ubrudzić. Odzież nie może też być kłopotliwa i uciążliwa do zakładania i zapinania. Prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do panującej aury, tak, abyśmy mogli jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu oraz wyposażyć dzieci w "rezerwowe" ubranka do ewentualnego przebrania.

W przedszkolu obiady oferuje catering (jadłospis jest dostępny z wyprzedzeniem miesięcznym). Dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale nauczyciele nie zmuszają dzieci do jedzenia. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań jak również ćwiczenia zachowania się przy stole.

Z drzemki poobiedniej korzystają dzieci z grup najmłodszych (3-4 latki). Pozostałe grupy mają możliwość odpoczynku i wyciszenia się słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela.

W naszym Przedszkolu obchodzimy urodziny. Jest to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Jubilat jest szczególnie traktowany, wszyscy składają mu życzenia, śpiewają "Sto lat" i częstujemy się smakołykami (dziecko może przynieść je z tej okazji).

Dzieci: przeziębione, zakaźnie chore, z gorączką, kaszlem lub katarem nie są przyjmowane do Przedszkola. Jeśli dziecko źle poczuje się w trakcie pobytu w przedszkolu natychmiast powiadomimy o tym rodziców lub opiekunów. Prosimy o zgłaszanie nam wszystkich przypadków zachorowań dzieci na choroby zakaźne.

W naszym przedszkolu obowiązuje jeden dzień w tygodniu (uzgodniony przez nauczycieli z rodzicami), ogłoszony Dniem Zabawek. Tego dnia dzieci mogą przynieść ze sobą do przedszkola swoją ulubioną zabawkę. Dzieci z grup najmłodszych mogą mieć ze sobą codziennie pluszaka lub inną przytulankę do spania.

Mile widziane jest aktywne uczestnictwo rodziców w życiu Przedszkola. Zapraszamy do współuczestnictwa rodziców w codziennym życiu przedszkola oraz do udziału w imprezach okolicznościowych. Raz w miesiącu w każdej grupie wiekowej odbywają się konsultacje dla rodziców lub zebranie, gdzie można porozmawiać z nauczycielem o swoim dziecku. W przypadku pilnej potrzeby dodatkowej rozmowy prosimy o uzgodnienie dogodnego terminu z wychowawcą grupy.