Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej

Ten szczególny dzień, jakim jest 14 października, społeczność naszej szkoły chciała spędzić wyjątkowo. Jak postanowiliśmy - tak uczyniliśmy!

O godzinie 10:00 zebraliśmy się w kaplicy w Zofiówce na mszy świętej pod przewodnictwem księdza proboszcza Jerzego Piecha, podczas której mogliśmy podziękować Bogu za wszelkie dobra związane z nauczaniem w naszym życiu. O godzinie 11 w szkolnej sali gimnastycznej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli piękne życzenia dla dyrekcji oraz grona pedagogicznego. Nie sposób tutaj także pominąć piękny upominek muzyczny dla nauczycieli w postaci piosenki wykonanej przez członkinie szkolnego zespołu wokalnego. Następnie uczniowie i wychowawcy klas wzięli udział w quizie, który miał na celu sprawdzenie wiedzy o swoich opiekunach. W tej konkurencji zdecydowanie wygrali uczniowie klasy VI - gratulujemy! Kolejną zabawą, która wywołała ogromne emocje na sali, był konkurs polegający na rozpoznaniu nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa. Pomimo usilnych starań nie wszystkich udało się rozpoznać - jednak znalazło się kilkoro uczniów, którzy za swoją spostrzegawczość zostali wynagrodzeni słodkimi upominkami.

Finałem uroczystości był pokaz mody nauczycielskiej. Uczennice gimnazjum w specjalnie przygotowanych kreacjach "przedmiotowych" zaprezentowały się na szkolnym wybiegu ubrane w pomysłowe kompozycje. Po części oficjalnej na nauczycieli i rodziców czekał mały poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili i długo będą wspominali Święto Edukacji Narodowej.

"Dzień Nauczyciela w naszej szkole był naprawdę niesamowity. Najbardziej podobał mi się quiz o wychowawcach i zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa! " /Jakub Marzec, kl. VI/

Specjalne podziękowania za przygotowanie uroczystości kierujemy do p. A. Karwowskiej-Iwańczuk, R. Galant, M. Kowalczyk oraz uczniów z S.U. oraz Teatru w Biegu.