11 listopada Święto Niepodległości

Każdy uczeń naszej szkoły wie jaki 11 listopada ważny jest dzień!

W czwartek, w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości nasi uczniowie udowodnili, że wiedzą i pamiętają o narodowym święcie 11 listopada. W zespołach klasowych wykonali tradycyjne kotyliony, którymi przyozdobili swój dzisiejszy ubiór. Następnie wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie uczestniczyli w programie tematycznym. Na początku zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum w swoich kategoriach wiekowych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę patriotyczną. Ku miłemu zaskoczeniu nauczycieli, nawet najmłodsi wykazali się niebywałą znajomością zagadnień historycznych. Po quizie wiedzy przyszedł czas na umiejętności wokalne - czyli koncert pieśni patriotycznej. Tutaj również uczniowie sprawili wszystkim miłą niespodziankę ujawniając swoje talenty przepięknie i doniośle wyśpiewując każdy utwór. W międzyczasie specjalna komisja oprócz weryfikowania aktywności uczniów w quizie czy koncercie sprawdzała obecność kotylionów na ubraniach oraz wykonane przez klasy gazetki tematyczne.

Zaangażowanie w każdą z form pielęgnowania patriotyzmu przez uczniów tego dnia zostało nagrodzone słodkimi upominkami, a najlepszą klasą okazała się klasa II gimnazjum, której gratulujemy. Możemy jednak z całą pewnością i dumą stwierdzić, że nasi uczniowie są wspaniałymi patriotami - możemy być spokojni o przyszłość naszej Ojczyzny!