Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Koło artystyczne

 

 

 

Zajęcia koła artystycznego odbywają się w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Na zajęciach spotykam się z 19 osobową grupą dziewczynek z klas IV – VI.

 

Uczestniczenie w zajęciach umożliwia uczennicom rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych oraz ich wrodzonych możliwości twórczych w toku różnorodnych działań plastycznych. To co wydaje się istotne i powoduję zainteresowanie zajęciami, to możliwość swobodnej  wypowiedzi plastycznej oraz pewna dowolność w interpretacji tematu.

Ważna jest ocena wytworów plastycznych dzieci. Każda uczennica może wypowiedzieć się na temat pracy swojej i koleżanek oraz otrzymać informację zwrotną. Prace omawiane są wspólnie z uczestnikami kółka w trakcie oraz pod koniec realizacji zajęć. Oceniam  wszelkie dokonania plastyczne dziewczynek, ich pomysły i próby rozwiązań. Doceniam wysiłek, dążenie do celu, zmagania z opornym tworzywem i środkami wyrazu plastycznego. W jednych pracach podkreślam dobór kolorów, w innych staranność wykonania, ciekawy pomysł, zapełnienie kartki, bogactwo treści.
Pozytywne opinie potęgują starania dziewczyn, wyposażają je w silną motywację do dalszej pracy, cieszą i budzą wiarę we własne siły.

 

OPIEKUN: RENATA GALANT

 

(aby przejść do galerii kliknij w zdjęcie)

 

 

 

Artykuły

Podwodny świat

2016-03-07

Dzisiaj podczas zajęć koła artystycznego po raz pierwszy mogliśmy spróbować swoich sił w technice malowania farbami olejnymi. Tematem naszych zmagań był "Podwodny świat". Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy, które musimy przyznać wyglądają całkiem obiecująco! ;)

Czytaj więcej o: Podwodny świat

Nie próżnujemy ... pracujemy!

2015-05-13


Przejdź do góry