Polska edycja Clean Up The World

W czwartek 28.09.2023 uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w 30 Akcji Sprzątania Świata, a tym samym polskiej edycji Clean Up The World we współpracy z Nadleśnictwem Świdnik. Nasi uczniowie pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców  oraz leśniczego wyruszyli do pobliskiego lasu. Uczestnicy  wyposażeni w rękawice i worki do selektywnej zbiórki odpadów pozbierali śmieci z wyznaczonych sektorów lasu, które następnie zostały zabezpieczone przez nadleśnictwo. Dzieci chętnie włączyły się do zbiórki. Na zakończenie naszych zmagań zostało zorganizowane ognisko w wyznaczonym przez leśniczego miejscu.

Akcja miała na celu pokazanie uczestnikom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Sprzątanie świata łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest edukacja i budowanie świadomości ekologicznej. Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie takich wydarzeń. Dziękujemy Nadleśnictwu Świdnik za pomoc w organizacji akcji oraz za udział w akcji wszystkim uczestnikom.