Klub Odkrywcy

Klub Odkrywcy w klasach I - III

Program zajęć KLUBU ODKRYWCÓW jest skierowany do uczniów klas I -III którzy interesują się tematyką przyrodniczą i geograficzną.

Cele zajęć:
-wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia, z uwzględnieniem jego specyficznych potrzeb edukacyjnych,
-rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i geograficznych uczniów.
-kształtowanie umiejętności twórczego modyfikowania zdobytych wiadomości poprzez dostrzeganie i rozwiązywanie problemów,
-rozbudzanie ciekawości poznawczej, twórczego działania i samodzielności,
-rozwijanie i wzmacnianie naturalnego pędu do poznawania świata, planowania własnych badań, testowania własnych hipotez,
-kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole, skutecznego porozumiewania się w różnych sytuacjach, prezentacji własnego punktu widzenia i brania pod uwagę poglądów innych kolegów,
- doskonalenie uwagi i logicznego myślenia oraz wyciągania wniosków na podstawie doświadczeń i własnych obserwacji,
-zdobycie umiejętności poszukiwania wiadomości w różnych źródłach informacji,
-rozwijanie wrażliwości na piękno krajobrazów Polski i świata,
-rozbudzanie świadomości ekologicznej.

Podczas zajęć uczniowie poznają tematy związane ze zjawiskami magnetycznymi, astronomią.  Poznają tajniki przyrody nieożywionej: powietrza i wody. Uczą się prowadzić proste obserwacje w Ogrodzie Przyszkolnym: rozpoznawanie roślin i zwierząt, życie w glebie, życie w oczku wodnym wykorzystując odpowiednie przyrządy. Poznają Polskę -krainy geograficzne , historię i zabytki różnych miast, rośliny i zwierzęta chronione. W dziale podróżując po świecie  poznają kontynenty i oceany na Ziemi. Wiele informacji zdobywają osobliwościach gór, wyżyn i nizin świata, faunie i florze w różnych krajobrazach świata,  Zapoznają się z różnymi warunkami klimatycznymi  krain świata, Poznają  piękno mórz i oceanów oraz warunki życia  ich mieszkańców.