Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  

Witamy w Szkole Podstawowej

im. Jana Brzechwy w Zofiówce

 

 

Artykuły

Dzień Górnika

2018-12-06

5 grudnia w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy Dzień Górnika. Dla naszych dzielnych tatusiów przygotowaliśmy szereg niespodzianek! Były ślicznie recytowane wiersze, krótkie scenki oraz dobrze znane wszystkim górnicze piosenki ... a na deser - przepyszny tort! Jeszcze raz, składamy wszystkim Górnikom WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! SZCZĘŚĆ BOŻE!

Czytaj więcej o: Dzień Górnika

Zakończenie akcji "Mikołaj o Tobie nie zapomni"

2018-12-06

Dobiegła końca zbiórka darów do paczek w ramach akcji "Mikołaj o Tobie nie zapomni". Przypomnijmy, że celem akcji było zebranie darów, które trafiły do świątecznych paczek dla dwóch wybranych przez nas dzieci. Dziewczęta działające w Samorządzie Szkolnym ...

Czytaj więcej o: Zakończenie akcji "Mikołaj o Tobie nie zapomni"

Zebranie Rady Rodziców

2018-12-05

Uwaga! Informujemy, że zebranie Rady Rodziców odbędzie się 14 grudnia (piątek) o godz. 18:15.

Czytaj więcej o: Zebranie Rady Rodziców

Trening pokazowy Karate Kyokushin

2018-12-04

Informujemy, że w czwartek 6 grudnia 2018 roku odbędzie się trening pokazowy Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. 

Prosimy rodziców o przygotowanie imiennych karteczek (na wzór identyfikatorów) w celu łatwiejszej komunikacji prowadzących.

Serdecznie zapraszamy:

godz 15:00 - przedszkolaki

godz 15:30 - uczniowie szkoły podstawowej

Wstępne propozycje treningów to wtorki i czwartki w godz. 15:30 (klasy 0-2) 16:30 od klasy 3 wzwyż.

 

Czytaj więcej o: Trening pokazowy Karate Kyokushin

Informacja w sprawie fluoryzacji

2018-11-29

Informujemy, że w związku z decyzją podjętą na zebraniu z rodzicami dotyczącą zakupu szczoteczek do zębów kwota zakupu wynosi 2,70 zł tj. 0,45 x 6 miesięcy.

Czytaj więcej o: Informacja w sprawie fluoryzacji

Akcje charytatywne Samorządu Szkolnego

2018-11-29

Zachęcamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcjach charytatywnych organizowanych przez Samorząd naszej szkoły. Pamiętajcie - dobro zawsze powraca! 

Czytaj więcej o: Akcje charytatywne Samorządu Szkolnego

Śniadanie daje moc - podsumowanie akcji

2018-11-27

W naszej szkole już tradycyjnie odbyła się kolejna edycja programu "Śniadanie daje moc!". W myśl idei programu, która mówi że "śniadanie to najważniejszy posiłek dni, dzięki któremu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy" uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali zdrowe i pyszne posiłki!

Czytaj więcej o: Śniadanie daje moc - podsumowanie akcji

Spotkanie z Renatą Piątkowską

2018-11-25

8 listopada nasi uczniowie udali się do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej, gdzie uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki z autorką wydawnictw dla dziecii młodzieży Renatą Piątkowską.

Czytaj więcej o: Spotkanie z Renatą Piątkowską

Lekcja biblioteczna dla klas VIII i III gimnazjum. Temat: Walka o godność w czasach pogardy ... (Wanda Półtawska, I boję się snów).

2018-11-25

W ramach obchodów 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI zorganizowano lekcję biblioteczną o lubelskich harcerkach, które podjęły walkę z okupantem hitlerowskim. Za swojądziałalność zostały wywiezione do obozu w Rawensbrück, gdzie potraktowano je jak króliki doświadczalne, poddając  pseudomedycznym operacjom. O ich przeżyciach przeczytać można w książkach:

Czytaj więcej o: Lekcja biblioteczna dla klas VIII i III gimnazjum. Temat: Walka o godność w czasach pogardy ... (Wanda Półtawska, I boję się snów).

UWAGA! Konkurs niepodległościowy!

2018-11-23

Z okazji okrągłej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ogłaszamy konkurs skierowany do uczniów klas VI-VIII oraz gimnazjum na prezentację o głównych bohaterach związanych z tamtymi wydarzeniami. Dzięki temu poznamy i utrwalimy najważniejsze osoby, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolną Polską ...

Czytaj więcej o: UWAGA! Konkurs niepodległościowy!

Wycieczka klas IV i V

2018-11-22

21 listopada uczniowie klas IV i V wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Ewą i p. Marzenką wybrali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego oraz parku rozrywki Bounce.

Czytaj więcej o: Wycieczka klas IV i V

Organizacja andrzejek 2018

2018-11-22

Informujemy, że 29 listopada 2018 roku tj. w czwartek odbędą się Andrzejki wg następującego harmonogramu:

  • 14:00-16:30 – klasy I-III
  • 16:30-19:00 – klasy IV-VIII i III gim

Zabawę poprowadzi DJ Łukasz. Poczęstunek przygotowują klasy we własnym zakresie.

Czytaj więcej o: Organizacja andrzejek 2018

Wpłata I raty składki na Radę Rodziców

2018-11-21

Prosimy o dokonywanie wpłat pierwszej raty (20 zł) składki na Radę Rodziców. Wpłacone pieniądze pozwolą zorganizować zabawę andrzejkową, która odbędzie się już za tydzień (29.11.2018 r. w czwartek) oraz wiele innych zbliżających się okoliczności.

Czytaj więcej o: Wpłata I raty składki na Radę Rodziców

Niepodległość zagrana na skrzypcach

2018-11-21

Podczas listopadowych odwiedzin zaprzyjaźnionych muzyków z Filharmonii Lubelskiej poznawaliśmy kolejny wspaniały instrument - skrzypce. Towarzyszyły nam one w poznawaniu wielu ciekawostek i historyjek związanych z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę, której setną rocznicę w tym roku obchodzimy. Zapraszamy do galerii!

Czytaj więcej o: Niepodległość zagrana na skrzypcach

Podsumowanie Ogólnopolskiego Programu "Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej"

2018-11-19

Program adresowany był do uczniów klas 0,1,2 szkoły podstawowej. W ramach realizacji programu uczniowie zapoznali się z właściwą higieną i profilaktyką chorób jamy ustnej. Zajęcia zakończyły się rozdaniem pamiątkowych dyplomów.

Czytaj więcej o: Podsumowanie Ogólnopolskiego Programu "Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej"

Przejdź do góry