Akcje czytelnicze w naszej bibliotece

BIBLIOTEKA – DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

Biblioteka szkolna ma dla uczniów dwie propozycje w ramach Szkolnego Programu Edukacji Czytelniczej.

• Oto jedna z nich – adresowana do uczniów klas II – IV

Zapraszam do zabawy w Klub Pożeraczy Książek. W jej trakcie uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie  będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.

Instrukcja:

1. Każdy uczeń, który zgłosi chęć udziału w zabawie, otrzyma karty uczestnictwa. Na karcie znajduje się osiem pól. Większe pola oznaczają przeczytane (i zwrócone) książki z określonych kategorii, których opis znajduje się na odwrocie mniejsze pola to towarzyszące czytaniu wyzwania.
  2. Członkowie klubu otrzymają identyfikatory po przeczytaniu pierwszej książki ze wskazanej kategorii.
  3. Członkowie klubu będą się spotykać w bibliotece raz w tygodniu.

Dla najwytrwalszych czytelników przewidziane są nagrody!

• Druga propozycja adresowana jest do uczniów klas V – VIII.

Zapraszam do zabawy w Loterię w bibliotece.

Zasady loterii:

1. Chętni do udziału w zabawie uczniowie losują karteczki z numerami.
  2. Każdemu numerowi przypisana jest określona kategoria książek.
  3. Uczniowie zamieniają kupony na książki z wylosowanej kategorii.
  4. Uczestnicy loterii spotykać się będą raz w miesiącu, aby wymienić się opiniami na temat przeczytanych książek.

Dla najwytrwalszych czytelników przewidziane są nagrody!