Projekt "Chwytamy talenty!"

Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców „Przyjazna Szkoła” w partnerstwie z Sofia EuroInvest Magdalena Nowacka realizuje projekt „Chwytamy talenty! – program rozwoju uczniów z powiatu łęczyńskiego”.

Celem projektu jest wsparcie rozwijania kompetencji, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów wśród 60 uczniów (38K, 22M) zamieszkujących wyłącznie : na terenie powiatu łęczyńskiego i/lub uczęszczających do szkół podstawowych (40 uczniów), liceów (20 uczniów) na obszarze powiatu łęczyńskiego w woj. Lubelskim, którzy znajdują się w niekorzystnej sytuacji społeczno - ekonomicznej. Zajęcia realizowane będą poza edukacją formalną, tj. w weekendy oraz w godzinach popołudniowych w salach dostosowanych do osób z niepełnosprawnością.

Projekt realizowany będzie w okresie 01.09.2023r. – 31.07.2024r.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY

UWAGA: Istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza języka migowego, asystenta ON oraz
pętli indukcyjnej. Biura projektu, miejsca rekrutacji oraz strona www dostosowane do potrzeb ON
Wsparcie dla uczniów ze szkół podstawowych będzie obejmowało:
• Zajęcia grupowe z j. angielskiego;
• Zajęcia indywidualne z j. angielskiego;
• Zajęcia indywidualne ze śpiewu;
• Zajęcia indywidualne gry na skrzypcach;
• Zajęcia grupowe nauki gry na gitarze;
• Zajęcia indywidualne nauki z pływania;
• Zajęcia grupowe nauki z pływania;
• Zajęcia indywidualne z j. polskiego;
• Zajęcia indywidualne z matematyki;
• Grupowe warsztaty z robotyki.

Wsparcie dla uczniów z liceów ogólnokształcących będzie obejmowało:
• Zajęcia grupowe z j. angielskiego;
• Zajęcia indywidualne z j. angielskiego;
• Zajęcia indywidualne z j. polskiego;
• Zajęcia indywidualne z matematyki;

Efektem projektu będą rozwinięte umiejętności podstawowe:

1. rozumienia i tworzenia informacji np. zdolność identyfikowania, rozumienia, wyrażania, tworzenia i interpretowania pojęć, uczuć, faktów i opinii w mowie i piśmie, zdolność skutecznego komunikowania się i porozumiewania się z innymi osobami, we właściwy i kreatywny sposób;
2. wielojęzyczności: zdolność do prawidłowego i skutecznego korzystania z różnych języków w
celu porozumiewania się;
3. matematyczne - zdolność rozwijania i wykorzystywania myślenia matematycznego w celu
rozwiązywania problemów wynikających z codziennych sytuacji; zdolność i chęć wykorzystywania