Wieczornica "Wernisaż z poezją w tle"

Niezwykła, wyjątkowa, refleksyjna, nieprzeciętna... można mnożyć określenia, którymi chcielibyśmy nazwać atmosferę tego wieczoru, 24 listopada 2023 roku, a i tak nie nazwalibyśmy jej w sposób wystarczający. W późne piątkowe popołudnie w naszej sali gimnastycznej zgromadzili się miłośnicy sztuki we wszelkich jej wymiarach. Podczas "Wernisażu z poezją w tle" zaprezentowali się uzdolnieni uczniowie, którzy przenieśli nas w krainę kultury i sztuki dzięki pracom plastycznym, recytacji, poezji śpiewanej. Pomysłodawczynią projektu, reżyserką i scenarzystką była p. Anna Karwowska-Iwańczuk. Spotkanie rozpoczęła p. Olga Bańka, która zaprezentowała wybitne dzieła utalentowanych artystów, próbujących się w różnych technikach, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jak wielowymiarowe są jej zajęcia. Następnie w repertuarze uznanej poetki Wisławy Szymborskiej wystąpiły członkinie koła recytatorskiego przygotowane przez p. Marzenę Kowalczyk przy wsparciu p. Anny Karwowskiej-Iwańczuk. Wprowadziły nas w niezwykle refleksyjny nastrój. Ostatnim punktem wieczoru był koncert zespołu Ostinato pod batutą p. Moniki Nowak, który oczarował wszystkich słuchaczy i zaprosił do wspólnego śpiewu. Część oficjalną zakończyło przemówienie p. dyrektor Iwony Wawrzusiszyn niekryjącej wzruszenia. Ostatnie godziny spotkania upłynęły na śpiewie przy gitarze, słodkim poczęstunku i niekończących się rozmowach. Oby więcej takich spotkań i wieczorów...