Narodowe czytanie - edycja 2022

7 września 2022 roku w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą wybraną przez Parę Prezydencką były ”Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Mimo, że utwory lekturowe są datowane na wiek XIX, to spotkały się z ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnej 4-8. Zaangażowani lektorzy, przebrani w romantyczne stroje w pięknych intonacjach odczytali znane utwory: ”Rękawiczkę”, ”Panią Twardowską”, ”Lilije” oraz ”Świteź”. Ich interpretacje zauroczyły naszą panią dyrektor, która zgodziła się aktywnie wziąć udział w uroczystości i przeczytać fragmenty Świtezianki. Tekstom towarzyszyła melodia ”Walca wiosennego” Chopina, która nadała uroczysty charakter naszemu spotkaniu. Nad całością i przebiegiem czuwały: p. Anna Karwowska-Iwańczuk oraz p. Marzena Kowalczyk, które obiecały uczynić uroczystość cykliczną.