Projekt edukacyjny "Mali Odkrywcy"

W grudniu klasa I rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego ,,Mali odkrywcy'', którego głównym celem jest zwiększanie motywacji do nauki i poznawanie otaczającego świata poprzez eksperymentowanie.

W trakcie pierwszych zajęć klasa dowiedziała się m.in. jak sprawdzić, czy śnieg jest czysty oraz w jaki sposób powstają kryształy. Mali odkrywcy z dużym zainteresowaniem wykonywali ekperyment, którego rezultatem było powstanie kolorowej tęczy na talerzu. Uczniowie mieli okazję nie tylko wzbogacić swoją wiedzę, ale też rozwijać kreatywność, wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie.

15 marca sala lekcyjna klasy I zamieniła się w kuchenne laboratorium. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia z wykorzystaniem produktów spożywczych w ramach projektu edukacyjnego ,,Mali odkrywcy''. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to są reakcje chemiczne. Sprawdzali, na czym polega między innymi  zjawisko elektryzowania, wydzielania gazu i napięcia powierzchniowego. Z entuzjazmem opowiadali o rezultatach eksperymentów.