Konkurs Kultury Języka Polskiego

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu Kultury Języka Polskiego:

Konkursu Kultury Języka Polskiego

Pod hasłem :

„Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali."
J. Korczak

Organizator:

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy

w Zofiówce

I.  Cele

1. * Upowszechnianie wiedzy dotyczącej kultury języka polskiego;

2. * Kształcenie umiejętności świadomego przestrzegania norm poprawności   językowej;

3. * Upowszechnianie przekonania o znaczeniu społecznym informatywnej funkcji języka;

4. * Budzenie wrażliwości na piękno i bogactwo ojczystego języka ;

II.  Tematyka konkursu i wymagania stawiane uczestnikom

1. Konkurs podejmuje tematykę i odwołuje się do umiejętności związanych     z kulturą języka polskiego, przede wszystkim w ujęciu normatywnym.

2. W konkursie mogą brać udział zainteresowani problematyką kultury języka polskiego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy jak również uczniowie Niepublicznego Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Zofiówce.

3. Uczestnik powinien znać i poprawnie stosować zasady ortografii i  interpunkcji, fonetyki, słowotwórstwa, składni, frazeologii i fleksji.

III.   Organizacja i przebieg Konkursu

1. Konkurs składa się z III etapów: w odstępach tygodniowych ukazywać się będą na  stronie WWW Szkoły w zakładce biblioteka testy, które po pobraniu należy rozwiązać i przesłać na adres: akariw@o2.pl ściśle przestrzegając terminów.

HARMONOGRAM

I etap – od 4 marca do 8 marca

II etap – od 11 marca do 15 marca

III etap – od 18 marca – do 22 marca

IV. Nagrody

1.Zwycięzca Konkursu otrzyma tytuł MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO, okolicznościowy dyplom i nagrodę rzeczową.

2.Uczestnicy, którzy uzyskali 2. i 3. wynik w  Konkursie, otrzymają tytuł laureata Konkursu Kultury Języka Polskiego, okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

3. Wszyscy uczestnicy otrzymają punkty dodatnie (10 p.) z zachowania.