Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Rady dla początkujących rodziców przedszkolaków

Drodzy rodzice!   Przedszkolaków!!!

My - rodzice w miarę możliwości bądźmy spokojni
i zdecydowani, nasz niepokój może udzielić się dziecku

• Drogę do przedszkola możemy odbyć ze znajomym dzieckiem chętnie chodzącym do tego samego przedszkola.
  • Powiedzmy dziecku, kiedy i kto po nie przyjdzie, zapewnijmy je o naszej miłości i o tym, że nie zostaje tu do nocy, że na pewno mama lub tata go odbierze.

Pożegnajmy się z dzieckiem już w szatni, szybko i bez łez.

• Chwalmy dziecko za jego dzielność i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji.
  • Jeśli dziecko bardzo płakało, powiedzmy mu, że wszyscy ludzie denerwują się trochę i boją robiąc coś pierwszy raz, ale po kilku dniach czują się pewniej - tak będzie i z nim.
  • Trzeba na każdym kroku podkreślać pozytywy wynikające z bycia przedszkolakiem.
  • Ciepło wyrażać się o tej instytucji - nigdy nią nie straszyć!
  • Opowiadać o swoim dzieciństwie, o swoim przedszkolu.
  • Wyjaśniać, że tak jak rodzice mają obowiązek pracować, tak powinnością dzieci jest bycie w przedszkolu.