21-010 Łęczna, Zofiówka 85

BIEDRONKI

Grupa cztero – i pięciolatków: BIEDRONIKI

Wychowawca : Małgorzata Strug i Adrianna Kusyk

Grupa liczy 28 dzieci, wśród których jest 19 czterolatków i 9 pięciolatków.  Dzieci chętnie uczęszczają do oddziału przedszkolnego. Są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne, zarówno  podczas zabaw jak i zajęć dydaktycznych. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej czy na placu zabaw. Wspólnie, chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z ochotą poznają nowe treści i otaczający je świat. Są ciekawe, kreatywne i pełne energii. Lubią wierszyki, piosenki i rymowanki. Zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne  w kącikach zainteresowań sprawiają im wiele radości. Każdy dzień wypełniony jest wesołą zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.

W czasie spędzonym w oddziale przedszkolnym dzieci poszerzają swoją wiedzę, rozwijają umiejętności i zdolności. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie - wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie jest wykonywanie zadań w kartach pracy z pakietu „Ciekawa zabawa” (wyd. Nowa Era) oraz pomoce przygotowane przez nauczycieli uczących w oddziale.

Przedszkolaki biorą udział w Projekcie edukacyjnym pt.:”Witaminki". Ponadto biorą udział w innych zajęciach: język angielski, religia, czytanie symultaniczno - sekwencyjne, komputerowe, rytmika, tańce, sensoplastyka. Zajęcia ruchowe prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego.

Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z łatwością radzą sobie ze wszystkimi wyzwaniami, a pobyt w oddziale przedszkolnym jest dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.