21-010 Łęczna, Zofiówka 85

PSZCZÓŁKI

Najstarsza grupa przedszkolna - sześciolatki liczy 20 pracowitych "pszczółek". Jednym z najważniejszych celów jest wszechstronny rozwój w 3 obszarach: fizycznym, społeczno- emocjonalnym i umysłowym, ale także jak najlepsze przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w 1 klasie. Podobnie jak w innych grupach naszego przedszkola, opieramy pracę na programie wydawnictwa Nowa Era "Rozwój - wychowanie - edukacja" autorstwa A. Stelmach-Tkacz i K. Muchy, z modyfikacjami E. Jóźwiakowskiej, M. Strug i L. Kosowskiej.

Sześciolatki korzystają z pakietu edukacyjnego Nowi Tropiciele wydawnictwa WSiP. W ciągu dnia dzieci uczestniczą w 2 obowiązkowych zajęciach dydaktycznych, które trwają ok. 30 minut każde. Ponadto biorą udział w innych zajęciach: język angielski, religia, czytanie symultaniczno - sekwencyjne, komputerowe, rytmika, tańce, sensoplastyka. Zajęcia ruchowe prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego.