21-010 Łęczna, Zofiówka 85

Logopedia

W naszym przedszkolu zajęciami logopedycznymi objęte są dzieci zakwalifikowane podczas badań przesiewowych przeprowadzonych na początku roku szkolnego. Zajęcia mają charakter indywidualny. Dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne zobowiązane są do przynoszenia zeszytów, do których wklejane są ćwiczenia. Zeszyt służy również do korespondencji pomiędzy logopedą a rodzicami. Prosimy je przynosić w dniu indywidualnych zajęć logopedycznych - w pozostałe dni dzieci mają zeszyty w domu, aby móc utrwalać prawidłową wymowę.

Celem terapii logopedycznej jest usuwanie zaburzeń mowy, korekcja wymowy, wyrównywanie opóźnień rozwoju mowy, wypracowanie odpowiedniego poziomu sprawności językowej. Do tego celu służą indywidualnie dobierane dla każdego dziecka ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, fonacyjne, kształtujące słuch fonemowy, poszerzające słownictwo dziecka oraz usprawniające narządy artykulacyjne.

Rodzice! Musicie pamiętać, że bez Was terapia logopedyczna nie przyniesie zamierzonych skutków. Powinnieście być aktywnymi uczestnikami terapii, tym samym utrwalać codziennie z dziećmi nowy materiał zamieszczony w zeszycie.